NEMCI POBEDILI AMERE POSLE VELIKE DRAME I ZAKAZALI FINALE SA ORLOVIMA! Ovo je bio meč za pamćenje - u nedelju nas očekuje SPEKTAKL

MUNDOBASKET

Mundobasket -

Srbija je danas ostvarila plasman u finale Svetskog prvenstva u košarci! Snovi su postali java, a priliku da krunišemo čudesan nastup na Mundobasketu imaćemo u nedelju od 14.40!

Tada će nam protivnik biti selekcija Nemačke, koja je danas bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država - 113:111.

U previše interesantnoj utakmici bilo je svega i svačega - lepih poteza, asistencija, zakucavanja, jedino što nismo gledali, jeste odbrana!

Ni jedni ni drugi se nisu preterano pozabavili dešavanjima na svojoj polovini, dok su sav fokus usmerili ka napadu.

Maksimalno motivisano su i jedni i drugi ušli u meč, usledila je rafalna paljba na obe strane, i to je trajalo tokom svih 40 minuta.

Tokom većeg dela meča bilo je vrlo neizvesno, sve do kraja treće četvrtine kada su Nemci sjajnim trojkama Šrudera i Vagnera uspeli da se odlepe, i tu prednost održavali su gotovo do kraja susreta.

Međutim, Ameri se nisu predali i uspeli su da se vrate u utakmicu, pa je minut i po do kraja susreta rezultat bio 107:108!

Ipak, posle ogromne drame Nemci su uspeli da dođu do pobede i zakažu duel sa Orlovima!

Obst je sa 24 poena i 6 asistencija vodio Nemačku do pobede, pratio ga je Franc Vagner sa 22 poena, a Tajs je upisao 21 poen.

U poraženom sastavu istakao se Edvards sa 23 poena i 8 skokova, Rivs je dodao 21, a Bridžis 17 poena.

SAD - Nemačka 111:113

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Šruder sada pogađa sa poludistance 109:113

39. minut - TROJKAAA! Obst postiže trojku 107:111

38. minut - Rivs sada pogađa sa poludistance 105:108

37. minut - Istopila se prednost Nemaca, Edvards je pogodio trojku 103:106

36. minut - Rivs pogađa trojku, očekuje nas velika neizvesnost u završnici 99:106

35. minut - Ovo je najveća prednost za Nemačku na današnjoj utakmici 96:106

34. minut - Tajs pogađa baš kada treba! Novi poeni za nemačku reprezentaciju, Ameri u debelom zaostatku

32. minut - Šruder poentira posle fenomenalne solo akcije 90:100

31. minut - Vagner postiže poene iz veoma teške pozicije 88:98

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Ponovo Nemci na +10, još jedna trojka u režiji Vagnera 82:92

29. minut - Obst pogađa još jednu trojku 80:89

28. minut - Haliburton pogađa dva slobodna bacanja 77:84 Obst cepa mrežicu sa poludistance 77:86

27. minut - Posle nove trojke, Nemci vode 7 razlike 75:82

25. minut - Šruder pogađa trojku iz velike udaljenosti, Nemci imaju +8

24. minut - Sjajno je Edvards nasamario protvničke igrače i na elegantan način došao do novih poena 68:71

23. minut - Ponovo poentira Vagner, neverovatno kako igra ovaj momak 64:70

22. minut - Vagner pogađa još jednu trojku, on je već upisao 17 poena 62:64

21. minut - Nemci ponovo vode nakon poena Tajsa 60:61

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Tajs pogađa nakon ofanzivnog skoka i stavlja tačku na prvo poluvreme 60:59

19. minut - Edvrads posle solo prodora stiže do novih poena, on na svom kontu trenutno ima 15 poena 60:57

17. minut - Još jednu trojku pogađaju Ameri 51:52

16. minut - Vagner se odlično snašao u kontri 48:50

15. minut - Tajs pogađa u kontri, ispratio je promašaj saigrača, bio je na pravom mestu u pravo vreme i doneo nove poene svojoj ekipi 48:48

14. minut - Bridžis pogađa iz vrlo teške situacije 41:41

13. minut - Tajs pogađa samo jedno slobdobno bacanje, a onda na drugoj strani Edvards pogađa još jednu trojku 39:39

11. minut - Edvards pogađa sa poludistance na otvaranju druge deonice 33:33

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Hart nakon fenomenalnog solo prodora uspeva da dođe do novih poena

9. minut - Rivs pogađa trojku za izjednačenje 29:29

8. minut - Uspevaju Ameri da prekinu seriju rivala 20:25

7. minut - Raspoloženi su Nemci danas, Šruder cepa mrežicu i donosi nove poene svom timu 15:25

6. minut - Edvards je poentirao u kontri, a onda na drugoj strani Nemci pogađaju još jednu trojku

5. minut - Obst je fauliran na šutu za tri poena, potom je pogodio sva tri slobodna bacanja 11:17

4. minut - Obst pogađa još jednu trojku 6:12 Branson odmah vraća trojku 9:12

3. minut - Vagner pogađa dva slobodna bacanja 2:7

2. minut - Danijel Tajs fenomenalno zakucava, Nemci vode rezultatom 2:5

1. minut - Entoni Edvards pogađa prve poene na meču, a zatim na drugoj strani Nemačka postiže trojku

Uoči meča:

Nemačka je jedina neporažena ekipa na Svetskom prvenstvu, ali i kao takva ima ulogu izrazitog autsajdera i njena pobeda bila bi veliko iznenađenje.

SAD je napravio kiks u poslednjem duelu druge faze takmičenja i porazom od Litvanije "izbegli su" Orlove u četvrtfinalu. Tamo su razbili Italiju i došli do borbe za medalju.

SAD - Novi Zeland 99:71

SAD - Grčka 109:81

SAD - Jordan 110:62

SAD - Crna Gora 85:73

SAD - Litvanija 104:110

SAD - Italija 100:63

Nemci su se namučili protiv Australije i Letonije, a ostala četiri meča pobedili su sa lakoćom.

Nemačka - Japan 81:63

Nemačka - Australija 85:82

Nemačka - Finska 101:75

Nemačka - Gruzija 100:73

Nemačka - Slovenija 100:71

Nemačka - Letonija 81:79

Ameriku poenterski predvodi Entoni Edvards sa 17,3 poena, Majkal Bridžis dodaje 12,2 poena po utakmici, dok je Denis Šruder najbolji poenter Nemačke sa 18 poena. Franc Vagner ima prosek od 13, a Moric Vagner 12,8 poena.