VEROVALI ILI NE: Paragvajke postigle samo 6 golova protiv Poljakinja!

Ubedljiva pobeda

Poljska je pobedila Paragvaj s 40:6, a južnoamerička selekcija je u drugom poluvremenu postigla samo dva gola

ZRENJANIN - Ženska rukometna reprezentacija Poljske pobedila je selekciju Paragvaja s čak 40:6 (19:4) u meču prvog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Srbiji.Meč je odigran u Zrenjaninu. Poljakinje su bile apsolutni favorit uoči utakmice, ali niko nije očekivao ovakav ishod meča. Paragvajke su prvi gol na meču postigle u 16. minutu kada su Poljakinje na svom kontu već imale deset pogodaka, a tada je već bilo jasno da je reč o dve selekcije sa velikom razlikom u kvalitetu.Selektor Poljakinja imao je dovoljno vremena i prostora da šansu da svim igračicama, a sve osim Bizdre su se upisale u listu strelaca. Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Koniusanec sa osam golova. U redovima Paragvaja najbolja je bila Farija sa tir gola.