SRBIN ŠAMPION EVROPE: Stjepanović osvojio zlatnu medalju!

Drugo odličje za srpskog plivača na EP

Stjepanović je osvojio zlatno odličje u disciplini 200 metara delfin

HERNING - Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Herningu u disciplini 200 metara delfin.Stjepanović je ovu deonicu isplivao za minut, 51 sekundu i 27 stotinki.Srebrna medalja pripala je Poljaku Pavelu Koženijovskom (1:51:36), dok je bronzu osvojio Rus Nikolaj Skvorcov (1:51:62).

Francuz Đakomo Perez Dortona došao je do srebra (26,55), dok je bronzana medalja pripala Ircu Beriju Marfiju (26,56).

Srpski reprezentativac Silađi u finalu je imao vreme od 26,69 sekundi.

Mešovita plivačka štafeta Srbije zauzela je večeras osmo mesto u finalu trke na 4x50 metara slobodnim stilom.

Zlatna medalja pripala je Rusiji, a njihovo pobedničko vreme bilo je jedan minut, 29 sekundi i 53 stotinke. To je ujedno i novi svetski rekord. Srebro je pripalo štafeti Italije (1:30.26), dok je bronzu osvojila Holandija (1:30.62).

Za Srbiju su plivali Radovan Siljevski, Boris Stojanović, Miroslava Najdanovski i Rebeka Repman, a trku su završili u vremenu od 1:33.62.