TREĆA MEDALJA ZA SRBINA: Milanko Petrović osvojio novo zlato na Univerzijadi!

Slavlje u Trentinu

Petrović je u Trentinu prvo osvojio bronzu u individualnoj trci na 20 kilometara, a onda dva dana kasnije bio je najbolji u sprintu na deset kilometara

TRENTINO - Srpski takmičar Milanko Petrović osvojio je drugu zlatnu medalju na Univerzijadi u Trentinu, pošto je trijumfovao u nordijskom skijanju na deset kilometara.Petrović je stazu prešao u vremenu od 23 minuta i 57,4 sekundi i ostvario najveći uspeh za Srbiju u nordijskom skijanju do sada.Srebrna i bronzana medalja pripale Mihailu Semenovu (Belorusija) i Raulu Šakirzjanovu (Rusija).Petrović je u Trentinu prvo osvojio bronzu u individualnoj trci na 20 kilometara, a onda dva dana kasnije okitio se zlatom u sprintu na deset kilometara, što je bila prva zlatna medalja za Srbiju u istoriji ovih takmičenja.Petrović je u Trentinu osvojio i šesto mesto u kružnoj trci "potere" na 12,5 kilometra.Srpski skijaš će se takmičiti na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.