MOMIR RNIĆ ZA KURIR SPORT: Sreća pa Poljaci nisu naplatili nedopustivi pad Srbije

Analiza prvog kola na EP

Poljska je serijom 7:0 preokrenula rezultat, a posebno me je zabrinulo što se potpuna dekoncentracija i obezglavljenost desila po povratku iz svlačionice u prvih deset minuta nastavka, kaže proslavljeni pivot

BEOGRAD - Proslavljeni pivotmen i rukometni trener Momir Rnić, ekskluzivno za čitaoce "Kurir sporta" kaže da je posle pobede Srbije nad Poljskom (20:19) na startu Evropskog prvenstva, zabrinut zbog pada u igri našeg tima početkom drugog poluvremena. "Pobedili smo i to je najbitnije. Sada imamo realnu šansu da se borimo za visok plasman, ali je bilo nekoliko detalja, koji su me i kao trenera i kao navijača izbacili iz takta. Prvo poluvreme je bilo dobro, sa agresivnom odbranom, koja je pomogla Darku Staniću da se razbrani. Sigurnost koju su nam golmani doneli, materijalizovali smo u napadu, iako je i Šmal branio dobro. Na poluvremenu smo vodili 13:9 i sve što smo u tih 30 minuta videli bilo je više nego dobro. A onda pad! Poljska je serijom 7:0 preokrenula rezultat, a posebno me je zabrinulo što se potpuna dekoncentracija i obezglavljenost desila po povratku iz svlačionice u prvih deset minuta nastavka. To je nedopustivo! Ipak smirenošću stručnog štaba i selektora Matića, uspeli smo da povežemo redove, povedemo 18:16, ali smo opet greškama došli u poziciju da spasavamo pobedu. Poslednja odbrana bila je čvrsta i dobra, a Stanić je kao i mnogo puta ranije pokazao da se ekipa na njega može osloniti. Odbranio je i otvorio nam vrata borbe za polufinale. Ipak, pokazalo se da moramo biti makismalno oprezni i skoncentrisani kako ne bi dozvolili oslabljenim ali motivisanim snažnim i visokim Rusima da nas u sredu iznenade. Što se tiče ostalih rezultata, oni su sa izuzetkom ubedljive pobede Austrije nad Češkom potpuno očekivani i pokazuju da su favoriti od početka krenuli motivisano i svesno da prostora za kikseve nema“, kaže Rnić.