MOMIR RNIĆ: Gde nestade čvrsta srpska odbrana

Analiza za Kurirsport

Kao trener i čovek koji je mnogo puta bio priteran uza zid, mogu da kažem da verujem da će Srbija protiv Francuske odigrati sa mnogo više žara i čvrstine pre svega u odbrani, jer sada mora da se pokaže prkos, kaže proslavljeni pivot

BEOGRAD - Proslavljeni pivotmen i rukometni trener Momir Rnić, ekskluzivno za čitaoce "Kurir sporta" kaže da je posle je posle poraza od Rusije (25:27) u drugom kolu Evropskog prvenstva, jasno da su reprezentativci Srbije olako ušli u meč. "Pobedili smo Poljsku i odlično počeli duel sa Rusima. Imali igru i atmosferu i tih prvih desetak minuta pokazalo je kako treba da se igra meč u kom je naša reprezentacija bila apsolutni favorit. Međutim, iako se na odmor otišlo sa sasvim podnošljivih 14:14 već u drugom delu prvog poluvremena postalo je jasno da je ekipa opuštena, da čak ni saveti sa klupe ne dopiru potpuno do igrača. A kad već pominjem klupu moram da kažem, da selektor Matić nije kriv za dva isključenja zbog loših izmena, jer nije njegov zadatak da drži igrača za ruku i ne da mu da uđe u igru, dok jedan ne izađe. To je u sportu gde su izmene česte, obaveza igrača, a te greške samo su posledica nervoze i želje da se što pre zaustave kola koja su krenula u smeru u kome ne treba. Ono što je možda mogao da uradi selektor, je da malo podvikne, jer iako je dobro što je sve vreme bio skoncentrisan i smiren, nekako mi se čini da nam je falilo tog tipično našeg ludačkog adrenalina.Sada se, iako smo postigli 25 golova, videlo da je Srbija ekipa koja ne igra napadački. Mi smo do srebra u Beogradu došli odbranom, koja je primala 22-23 gola i koja nam je davala sigurost u uglavnom individualnim napadačkim akcijama. Sada toga nije bilo Marko Vujin, koji je odličan igrač se nije uklopio u ovaj sistem, koji nije isti kao u Kilu gde briljira i to nam kao i slaba igra sa krila ili pivota nedostaje. Ali kad malo bolje razmislim mi smo uvek igrali tako, drugačije nego Danci ili a primer Šveđani, i sve dobre stvari koje smo pravili bile su posledica čvrste odbrane. Protiv Rusa to nismo imali. Kao što već dugo godina srpski rukomet, u celini gledano nema igru sa čovekom više. Moram da ponovim i mislim da je to u mnogome odlučilo meč da smo igrali veoma loše prvih deset minuta nastavka. Kao protiv Poljaka i ne znam šta se dešava u svlačionici na poluvremenu, ali ne možemo da kažemo da je to bio trenutni pad. Dozvolili smo Rusima da na brzinu povedu sa tri razlike, uvukla se nervoza među igrače i sve je išlo kako ne treba. Kao trener i čovek koji je mnogo puta bio priteran uza zid, mogu da kažem da verujem da će Srbija protiv Francuske odigrati sa mnogo više žara i čvrstine pre svega u odbrani, jer sada mora da se pokaže prkos. Da se igra svih 60 minuta jer od utakmice u petak može da se dobije mnogo, pa čak i da u četvrtfinalnu grupu odemo kao prvi sa četiri boda, a može da se izgubi sav kredibilitet stican godinama unazad", kaže Rnić.