DUEL UČESNIKA LIGE ŠAMPIONA: Radnički pregazio Partizan

Kragujevčani nadigrali crno-bele

Radnički je u Beogradu nadigrao Partizan s 9:2 u meču 8. kola Prve lige Srbije

BEOGRAD - Vaterpolisti kragujevačkog Radničkog ubedljivo su savladali Partizan sa 9:2 u osmom kolu Prve lige Srbije. Iako oslabljen neigranjem kapitena Filipa Filipovića i centra Borisa Zlokovića, vaterpolisti Radničkog su bili više nego ubedljivi na gostovanju na Banjici i na taj način su zadržali lidersku poziciju na tabeli. Posle nešto više od dva minuta igre, Radnički je poveo golom Ivana Basare, a seriju golova su u drugoj četvrtini nastavili Srđan Vuksanović i Miloš Korolija (3:0). Partizan je prvi gol postigao tek polovinom drugog perioda, a strelac je bio Ivan Rackov. U završnici prvog poluvremena Aleksandar Ćirić je posle kontranapada postigao i četvrti gol za svoj tim. Radnički je u istom ritmu nastavio i u drugom delu susreta, pa je prednost sve više rasla do konačnih sedam golova. Izabranici Dejana Jovovića su odlično koristili brojčanu prednost u bazenu, dok su crno-beli od 12 napada s igračem više samo dva završili golom, a jednom su propustili da materijalizuju i dva igrača više. Partizan i Radniči sastaće se ponovo za nedelju dana u polufinalu Kupa Srbije.