ODBRANILI TROFEJ: Crvena zvezda osvojia Kup

odbojka

Crveno-beli su u finalu u Kraljevu pobedili Ribnicu sa 3:0 u setovima (25:21, 26:24, 25:19). Zvezda je tako po 12. put u istoriji osvojila nacionalni kup

KRALJEVO - Odbojkaši Crvene zvezde odbranili su trofej u Kupu Srbije.Crveno-beli su u finalu u Kraljevu pobedili Ribnicu sa 3:0 u setovima (25:21, 26:24, 25:19). Zvezda je tako po 12. put u istoriji osvojila nacionalni kup.Meč je odigran u sjajnom ambijentu u Hali sportova pred 2.000 gledalaca. Petković je prema bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 23 osvojena poena, dok je Ribnicu predvodio Marinković sa 11.Početak utakmice pripao je Ribnici. Kraljevčani su čuvali prednost od četiri poena do rezultata 14:10, kada je Crvena zvezda sa tri uzastopna poena smanjila na 14:13. Zvezda vrlo brzo izjednačila, a potom i povela sa 21:19. Crveno-beli su na kraju dobili prvi set sa 25:21. Na startu drugog seta vodila se izjednačena borba, ali je Zvezda zatim povela sa 16:11. Kraljevčani se nisu predavali pa su preokrenuli rezultat na 21:20. Ribnica je vodila i sa 24:22, ali nije realizovala dve set lopte, pa je Crvena zvezda novom serijom preokrenula rezultat i sa 26:24 stigla do vođstva od 2:0 u setovima. U trećem setu igralo se poen za poen, ali su Beograđani bili sigurniji u završnici, pa je pehar posle 87 minuta igre završio u rukama kapitena Crvene zvezde Dušana Petkovića.

Petković je proglašen za najboljeg odbojkaša završnog turnira (MVP). Trener crveno-belih Duško Nikolić naveo da je ova generacija navikla da osvaja trofeje.

"Teže je odbraniti titulu, nego je osvojiti. Mi smo ipak odbranili Kup Srbije. Posle Superkupa sada smo se okitili novom titulom", kazao je Nikolić.