APSOLUTNA DOMINACIJA: Trijumf Amerikanaca u štafetama, svetski rekord muškaraca

atletika

Muška štafeta, u sastavu Kajl Klemons, Dejvid Verburg, Kind Batler i Kelvin Smit, postavila je novi svetski rekord u vremenu 3:02,13 minuta

SOPOT - Atletičari SAD trijumfovali su u obe štafete na četiri puta 400 metara na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Sopotu, u Poljskoj.Muška štafeta, u sastavu Kajl Klemons, Dejvid Verburg, Kind Batler i Kelvin Smit, stazu je pretrčala za tri minuta, dve sekunde i 13 stotinki i na taj način za 70 stotinki oborila 15 godina star svetski rekord u dvorani.Amerikanci su držali i prethodni svetski rekord, koji je postavljen 1999. godine. Srebrna medalja pripala je atletičarima Velike Britanije, koji su su trku završili za tri minuta, tri sekunde i 49 stotinki, dok je selekcija Jamajke osvojila bronzanu medalju sa vremenom 3:03,69.U ženskoj konkurenciji Amerikanke su trijumfovale sa rezultatom tri minuta, 24 sekunde i 83 stotinki. Srebrna medalja pripala je Jamajčankama, koje su bile sporije skoro dve sekunde, dok su bronzanu medalju osvojile Britanke sa vremenom 3:27,90.