PRVENAC: Gudelj upisao prve bodove na svetskoj rang listi

Mladi golfer pobedio u Zagrebu

Gudelj je četvorodnevno takmičenje završio sa 295 udaraca, što je za jedan bolji rezultat od drugoplasiranog Lorena Morelija iz Italije

Predstavnik Golf asocijacije Srbije Branimir Gudelj osvojio je titulu internacionalnog prvaka Hrvatske, pošto je na terenima u Zagrebu ostvario trijumf posle vrlo neizvesne borbe.Gudelj je četvorodnevno takmičenje završio sa 295 udaraca, što je za jedan bolji rezultat od drugoplasiranog Lorena Morelija iz Italije. Treću poziciju zauzeo je Aleksander Simes iz Mađarske.Gudelj je posebno impresivan bio u drugoj rundi u kojoj je ostvario rezultat od -2 i jedini je golfer koji je tokom četvorodnevnog turnira odigrao ispod para terena.Zahvaljujući nedavnom trijumfu na Internacionalnom prvenstvu Srbije u Beogradu, Gudelj je pobedom u Zagrebu upisao svoje prve bodove na Svetskoj rang listi amaterskih golfera. Igrač koji je u procesu dobijanja srpskog državljanstva i koji će biti u konkurenciji za reprezentaciju Srbije na Svetskom prvenstvu naredne godine u Meksiku je trenutno na 4491. poziciji u konkurenciji 5985 golfera. Na Internacionalnom prvenstvu Hrvatske od srpskih golfera učestvovali su još i Nikola Ćuić koji je bio na 17. mestu, Marko Jokić na 29. poziciji, Aleksandar Stojiljković na 42. i Borisav Todorović na 52. mestu.