(VIDEO) PETLOVI OČERUPALI ORLOVE: Ubedljiv poraz rukometaša od Francuske

Sa Makedoncima za plasman u drugi krug

Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Francuske (36:26) u meču drugog kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Naša selekcija je zabeležila i drugi poraz na kontinentalnom šampionatu, a Francuska drugu pobedu.

Srbija će poslednji meč u grupi odigrati u utorak od 18.15 sati protiv selekcije Makedonije. To će biti ujedno odlučujući meč naše selekcije za plasman u drugu fazu takmičenja i borbu za medalje i plasman na Olimpijske igre.

Srbija se držala rezultatski u prvom poluvremenu, a mogla je na odmor da ode i sa manjom razlikom, ali je Francuska, koja je aktuelni i svetski i olimpijski šampion, pokazala kvalitet.

Najefikasniji u timu Srbije večeras je bio Žarko Šešum sa sedam golova, dok je Petar Nenadić postigao četiri. Po tri gola dali su Ivan Nikčević, Darko Đukic i Novak Bošković. Francusku je predvodio Gi Olivije Njokas sa osam golova.

Rukometna reprezentacija Poljske zabeležila je drugu pobedu na EP, pošto je savladala Makedoniju sa 24:23 (11:13), u drugom kolu Grupe A. Srbija se u utorak sastaje sa Makedonijom, i taj meč će odlučiti koja će se od te dve ekipe priključiti Francuskoj i Poljskoj u drugoj fazi takmičenja, pošto obe ekipe imaju po dva poraza do sada. Najefikasniji u timu Makedonije bio je Lazar Kirilov sa osam golova, dok je Filip Mirkulovski postigao pet. Poljsku je predvodio Kamil Sipžak sa šest golova.Tok utakmice

60. minut 26:36 - Kraj utakmice, ubedljiva pobeda Francuske

55. minut 24:33 - Svi jedva čekaju kraj meča, selektor Perić misli na ključni meč sa Makedonijom

50. minut 23:29 - Marjanović je pogodio sedmerac, a razlika raste

43. minut 21:25 - Francuska rutinski drži stečenu prednost

35. minut 22:19 - Postigli smo gol sa dva igrača manje

34. minut 18:22 - Francuzi drže razliku od 3-4 gola

31. minut 16:20 - Gol Francuza iz sedmerca

Drugo poluvreme

30. minut 16:19 - Njukasov 6 gol sa devet metara

28. minut 16:17 - Đukić divno sa zemlje

27. minut 15:17 - Bošković za nas, Gigu za Francuze

26. minut 14:15 - Rnić je zamenio Nenadića i postigao gol

25. minut 13:15 - Nikčević je u kontri promašio zicer za izjednačenje, a u nastavku gol Francuza

24. minut 13:14 - Šešum je uspeo da prekine seriju Francuza

22. minut 12:12 - Uspeli smo da izjednačimo sa igračem više

21. minut 11:12 - Šešum se sjajno bori

20. minut 10:11 - Opet sa krila, Nikčević

16. minut 7:10 - Odbrana kao da ne postoji, toliko lako je Francuzi probijaju

14. minut 7:9 - Nenadić daje gol. Imali smo napad za izjednačenje, ali u kontri Francuzi kažnjavaju naše greške

13. minut 6:8 - Odličan ulaz Đukića sa krila

11. minut 5:8 - Opet Nenadić, ali Francuzi mnogo brzo rešavaju svoje akcije i šalju loptu u mrežu Stanića

9. minut 4:5 - Nenadić koristi to što imamo igrača više

8. minut 3:5 - Šešum nas drži u životu, odbrana nam nije dovoljno čvrsta

5. minut 2:3 - Šešum sa deset metara

3. minut 1:2 - Marsenić je isključen, a Forte je pogodio

2. minut 1:1 - Zelenović je pogodio mrežu Francuza