JOŠ DVE MEDALJE ZA SRBE: Aleksandar Maksimović i Viktor Nemeš osvojili srebrne medalje na EP

Bravo

Srpski rvač Aleksandar Maksimović osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Rigi.

Maksimović je u finalu u disciplini do 71 kilogram u rvanju grčko-rimskim stilom poražen od Jermenca Varšama Boranijana.Maksimović je do finala pobedio Šveđanina Knuta Zakarijasa Talrota, Azerbejdžanca Hasana Alijeva i Turčiuna Junusa Sabana Ozela.Viktor Nemeš poražen je u finalu u kategoriji do 75 kilograma od Gruzijca Zurabija Datunašvilija.Peter Balo je u kategoriji do 85 kg poražen od Gruzijca Robertija Kobliašvilija, a potom i u repesažu od Poljaka Tadeuša Mihalika.Davor Štefanek osvojio je u subotu srebro u kategoriji do 66 kilograma, dok je Kristijan Fris poražen u borbi za bronzu u kategoriji do 59 kilograma.Ministar sporta i omladine Vanja Udovičića čestitao je danas osvajanje srebrnih medalja na Evropskom prvenstvu u rvanju u Rigi, Viktoru Nemešu i Aleksandru Maksimoviću. "Veliko bravo za naše momke, Viktora i Aleksandra! Ove medalju su veliki uspeh i rezultat ogromnog truda i rada! Tri odličja iz Rige su značajno priznanje, podstrek i pokazatelj da je srpsko rvanje na dobrom putu, a da od ovih momaka tek možemo očekivati velike rezultate!“, navodi se u čestitku ministra Udovičića.