(VIDEO) HOKEJAŠKO LUDILO: Partizan zlatnim golom pobedio Zvezdu i 11. put zaredom osvojio titulu

3:1 u seriji

Hokejaši Partizana ponovo su postali šampioni Srbije večerašnjom pobedom posle produžetka nad Crvenom zvezdom 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0).

Crno-beli su u četvrtom meču finalne serije prvenstva Srbije zabeležili treći trijumf, samim tim osvojili su 11. uzastopnu titulu nacionalnog prvaka.

Tribine Ledene dvorane "Pionir" bile su dupke pune.

Golova nije bilo sve do poslednjeg minuta druge četvrtine kada su crveno-beli poveli golom Nikole Kerezovića. Međutim, crno-beli su napravili preokret u poslednjoj deonici pogocima ruskih internacionalaca Antona Žukova u 44. i Jevgenija Vlasova u 54. minutu. Ipak, Dmitri Markelov je 90 sekundi pre isteka regularnog toka doneo Zvezdi izjednačenje i meč uveo u produžetak. Partizan je do pobede došao zlatnim golom Dimitrija Filipovića!

Partizan je prvi duel finalne serije dobio rezultatom 5:4, Zvezda je uzvratila 5:3, a onda su u trećem meču crno-beli ostvarili najubedljiviju pobedu - 6:1.

Zvezda je uoči finala slovila za favorita, međutim, Partizan je osvojio 11. uzastopnu titulu prvaka Srbije, a ukupno 20. u istoriji.