VARNIČILO U DERBIJU: Rukometaši Zvezde pobedili Partizan i plasirali se na završni turnir Kupa

Matičić najefikasniji

Rukometaši Crvene zvezde pobedili su Partizan 30:27 u revanšu četvrtfinala Kupa Srbije i plasirali se na završi turnir.

U prvom meču bilo je nerešeno 26:26.

Ovaj trijumf u "Šumicama" bio je treći za izabranike Nenada Peruničića u četiri ovosezonska "večita derbija".

Zvezda je bila bolja u prvom poluvremenu, ali je u uvodu drugog "parni valjak" dodao gas i u u 36. minutu prvi put poveo (16:15). Rezultat je bio na klackalici do 48. minuta kada je zabeleženo poslednje vođstvo crno-belih, posle čega je domaćin zaigrao bolje i zasluženo pobedio.

Derbi nije mogao da prođe bez varnica. Sredinom drugog poluvremena pokoškali su se Zvezdin Andrejević i Partizanov Pižurica, pa su obojica isključeni.

Rukometaš Zvezde Matičić bio je najefikasniji sa osam golova, dok je njegov saigrač Babić postigao sedam, od čega šest u drugom poluvremenu. Stevanović je sa sedam pogodaka bio bolji od ostalih u Partizanu.

Pored crveno-belih, plasman na završni turnir Kupa Srbije obezbedili su i subotički Spartak i Dinamo iz Pančeva, dok će čevrti učesnik biti Sloga ili Bela Palanka.