EVROLIGA: Remi Zvezde i Sabadelja u prvom meču baraža

odlučuje revanš

Vaterpolisti Crvene zvezde odigrali su sa španskom ekipom Sabadelj nerešeno 6:6 u prvoj utakmici trećeg kruga kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pred punim tribinama bazenu Sportskog centra "Milan Gale Muškatirović", Španci su bili bolji tri četvrtine. Vodili su 3:0 i 4:2, ali je u poslednjih osam minuta Zvezda zaigrala mnogo bolje.

Crveno-beli su serijom 3:0 poveli sa 5:4, ali se Sabadelj nije predavao pa je ponovo stekao minimalnu prednost koju je golom u poslednjoj sekundi anulirao Mateja Asanović. Zvezda je igrala veoma dobro u odbrani, Lazar Dobožanov je bio izvanredan na golu, ali je realizacija igrača više bila veoma loša - 7:0.

Po dva gola za Zvezdu postigli su Djordje Tanasković i Mateja Asanović, a u strelce su se upisali i Ognjen Stojanović i Aleksandar Njegovan.