Bekrić osvojio srebro, Kolašinac bronzu

Atletičari nas obradovali

Emir Bekrić osvojio srebro, a Asmir Kolašinac bronzu na EP u Helsinkiju

Srebro i bronza.Srpski atletičar Emir Bekrić osvojio je u petak veče srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Helsinkiju, dok je Asmir Kolašinac uzeo bronzu.Mladi i visoki Emir Bekrić sjajno je istrčao finalnu trku na 400 metara s preponama. Vodio je do poslednjih 70 metara, dopustio da ga pretekne Britanac Ris Vilijams, ali u neizvesnoj završnici ipak je osvojio srebrnu medalju! Bekrić je 400 metara pretrčao za 49 sekundi i 49 stotinki, 16 stotinki sporije od pobednika, i tako postao prvi srpski atletičar koji je osvojio medalju na evropskim šampionatima na otvorenom.Naciju je obradovao i Asmir Kolašinac. Sjajnim bacanjima u prvoj seriji (20.22) i drugoj (20.36) seriji učvrstio je svoju treću poziciju, a potom, zahvaljujući prestupu turskog bacača Huseina Aticija, u poslednjoj seriji počeo slavlje.Tatjana Jelača osvojila je sedmo mesto u disciplini bacanje koplja. Jelača je najviše bacila koplje iz trećeg pokušaja (57,58 metara), ali nije uspela da se ozbiljnije uključi u borbu za pobedničko postolje niti da zapreti šampionki Viri Rebrik.

Asmir u drugoj seriji bacio kuglu 20.36 metara

Krivi silikoniSrbija je mnogo očekivala od Ivane Španović (22) na EP. Atraktivna atletičarka nije uspela da se plasira u finale u disciplini skok udalj. Zli jezici tvrde da je glavni krivac za neuspeh srpske atletičarke ugradnja silikona u grudi. Ivana juče nije odgova­ra­la na naše pozive.