(VIDEO) SPEKTAKULARAN PREOKRET ŠAMPIONA: Tom Brejdi srušio Džeksonvil i odveo Nju Ingland u Superboul

NFL

Branilac titule u NFL ligi Nju Ingland Petriotsi ponovo će igrati u Superboulu, jer su u finalu NFC konferencije pobedili Džeksonvil 24:20 (3:0, 7:14, 0:3, 14:3).

Nju Ingland će se 4. februara u Mineapolisu boriti za šampionska znamenja sa boljim iz finala AFC konferencije u kome se kasnije tokom noćas sastaju Filadelfija i Minesota.

Petriotsi su važili za velike favorite na svom terenu protiv najjače odbrane lige, ali su se silno namučili da je savladaju.

Džeksonvil je tokom prvog poluvremena imao vođstvo od 14:3, a na kraju treće deonice bilo je 17:10.

Uprkos povredi jednog od glavnih hvatača Nju Inglanda Roba Gronkovskog u finišu prvog poluvremena, Tom Brejdi i drugovi su u poslednjoj četvrtini uspeli da naprave spektakularan preokret.

Za šest minuta postigli su dva tačdauna, a odlučujući je bio onaj nepuna tri minuta pre kraja kada je Brejdi bacio teledirigovanu loptu, a sjajni Deni Amendola uhvatio za 24:20!

Džeksonvil je propustio priliku da se prvi put nađe u Superboulu, dok će Petriotsi pokušati da se domognu šeste titule i na "večnoj listi" šampiona izjednače sa Pitsburgom.