Kajakaši Boltić i Dragosavljević juniorski prvaci Evrope

Zlatni momci

MONTEMOR O VELJO - Srpski kajakaši Simo Boltić i Marko Dragosavljević osvojili su danas zlatnu medalju na prvenstvu Evrope za juniore i seniore do 23 godine u portuglaskom gradu Montemor o Velju.

Srpski dvosed je do titule juniorskog šampiona starog kontinenta došao u disciplini k-2 500m preveslavši deonicu za minut, 32 sekunde i 439 stotinki.

Druga kroz cilj prošla je posada Rusije (Sergejev-Petakin), dok je treće mesto pripalo kajakšima iz Danske (Lund i Henriksen).U prepodnevnom delu programa juniorski ženski dvosed Milana Trklja, Sandra Polovina osvojio je četvrto mesto u disicplini k-2 500m.Srpkinje su ostale bez medalje u samoj završnici finalne trke izgubivši bronzu za desetinu sekunde.