POBEDA ITALIJANKE: Federika Brinjone prva u kombinaciji u Kran Montani

SKIJANJE

Italijanska skijašica Federika Brinjone pobedila je danas u aplskoj kombinaciji, trci Svetskog kupa održanoj u Kran Montani, u Švajcarskoj.

Brinjone je trku završila za 2:15,20 minuta i ostvarila treću uzastopnu pobedu u alpskoj kombinaciji u Kran Montani.

Drugo mesto zauzela je Kanađanka Roni Reme sa 0,38 sekundi zaostatka, a treća je bila Švajcarkinja Vendi Holdener sa 1,04 sekundi zaostatka.

Brinjone je bila najbrža posle spusta, a Reme posle slaloma.

Vodeća u generalnom plasmanu Svetskog kupa Amerikanka Mikaela Šifrin propustila je takmičenje ovog vikenda u Kran Montani kako bi se odmorila posle učešća na Svetskom prvenstvu.

Srpska skijašica Nevena Ignjatović zauzela je odlično 11. mesto, pošto je napravila najbolji rezultat karijere u slalomu (2. mesto), dok je u spustu bila 25.