VELIKI USPEH: Srpski kikbokseri osvojili 15 medalja na Evropskom prvenstvu u Đeru

ČAK OSAM ZLATA

Reprezentacije Srbije u kik boksu osvojila 15 medalja na Evropskom prvenstvu za za decu, kadete i juniore, koje je održano u mađarskom Đeru.

Među 15 osvojenih odličja, srpski kikbokseri osvojili su osam zlatnih, jednu srebrnu i šest bronzanih medalja.

Zlato za Srbiju donele su juniorke Nađa Milijančević, Sara Miljković, Natalija Savić, kao i juniori Jovan Nikolić, Aleksa Guša, Uroš Šmigić, Vladimir Pavlović, Ognjen Pavlović.

Bronzane medalja na šampionatu Evrope pripale su Luki Đorđeviću, Bogdanu Draškoviću, Saši Nikoliću, Zorani Nikolić, Eleni Zorić, kao i najmlađem takmičaru trenutnog sastava, kadetu Strahinji Đilasoviću.

U poslednjem finalnom meču srpskog reprezentativca Nemanje Kneževića i Vito Kožara iz Hrvatske u disciplini K1 do 81 kilograma, bilo je neizvesno do samog kraja, ali Knežević nije uspeo da se okiti zlatom, ali je Srbiji doneo srebro.

(Tanjug, Foto: Facebook)