Američka lekcija odbojkašima

Odbojka

Narednu utakmicu odbojkaši Srbije igraju u ponedeljak protiv Tunisa od 10.30 časova.

U prvoj utakmici na Olimpijskim igrama u Londonu, muška odbojkaška reprezentacija Srbije je u dvorani "Erls Kort" poražena od selekcije SAD sa 3:0 (25:17, 25:22, 25:21). Olimpijski šampion držao je konce igre u svojim rukama tokom čitavog meča, a prvaci Evrope su u drugom setu pokazali najbolje izdanje, ali nisu uspeli da to i materijalizuju.

Prvi set dobili su Amerikanci ubedljivim rezultatom 25:17 posle 26 minuta igre. U drugom setu izabranici selektora Igora Kolakovića odlično su krenuli i držali konrolu i vođstvo do samog kraja ovog perioda igre kada je usledio pad, koji su igrači Alana Knajpa iskoristili i poveli sa 2:0 - 25:22.

U trećem setu selekcija SAD je nastavila sa odličnom igrom, dok su se naši momci budili i na momente prikazivali ono što se od njih očekuje. Ipak, to je bilo nedovoljno za raspoložene Amerikance koji su iskoristili drugu set loptu i došli do pobede 25:21.