Milorad Čavić bez medalje na 100 m leptir

Na korak do trofeja

Milorad je popustio u završnici , dopustivši da ga prestignu Majkl Felps, Južćnoafrikaanac Le Klos, i Rus Korotkin

LONDON - Najbolji srpski plivač Milorad Čavić nije uspeo da osvoji medalju u finalu trke na 100 metera leptir stilom. Iako je prvi okrenuo na 50 metara, Milorad je popustio u završnici , dopustivši da ga prestignu Majkl Felps, Južćnoafrikaanac Le Klos, i Rus Korotkin.

Čavić je osvojio četvrto mesto uz rezultat 51,81 sekundi, dok je Felps trijumfovao u vremenu 51 sekunda 21 stotinka. Le Klos i Korotiškin su imali isto vreme - 51 sekunda i 44 i osvojilu su srebrne medalje, dok je Čavić imao isto vreme kao i Nemac Stefan Dajbler.

Šesti u ovoj trci bio je Holanđanin Juri Verlinden (51.82), sedmi Amerikanac Tajler Mekgil (51.88), a osmi Poljak Konrad Černjak (52.05) Felps je osvojio 21 olimpijsku medalju, 17. zlatnu.