Pistorijus ipak u finalu štafete 4x100 metara

Službeno

Finale je na programu sutra od 22.20, a Južna Afika će se takmičiti u stazi devet

Južnoafrička štafeta na 4x100 metara plasirala se u finale te discipline na Olimpijskim igrama u Londonu, iako nije uspela da završi trku u današnjem polufinalu.

Član južnoafirčke štafete bio je Oskar Pistorijus, atletičar koji se takmiči sa karbonskim protezama, jer je rođen bez obe potkolenice.

Pistorijus je bio treća izmena, ali nije dočekao da štafeta dođe do njega, pošto je prethodni trkač Ofentse Mogavane pao nakon sudara sa predstavnikom Kenije Vinsentom Kilu-Mogavaneom.

Najbrža u toj polufinalnoj trci bila je ekipa Trininada i Tobaga u vremenu 3:00.38, dok je Kenija naknadno diskvalifikovana, što je omogućilo Južnoj Africi da uloži žalbu.

"Veće za žalbe je zasedalo i donelo odluku da južnoafičkom timu omogući plasman u finale, iako nisu završili trku. Uzeta je u obzir činjenica da su znatno oštećeni u incidentu sa Kenijom", kaže se u saopštenju Svetske atletske federacije (IAAF).