DA TI SRCE PUKNE: Brat posvetio pesmu pokojnoj Bobani Momčilović Veličković (VIDEO)

Prošle godine u junu sve nas je pogodila vest o smrti Bobane Momčilović Veličković.

Zbog kompikacija koje su usledile nakon pororđaja Bobana je preminula.

Njen brat, Bojan Veličković, posvetio joj je pesmu "Neodstaješ".

- Bila si uvek ono najbolje. Tužna završena bajka, ali znam da tu si sa nama zauvek - deo je potresnih stihova Bobaninog brata.

Bobana Momčilović Veličković sportom je počela da se bavi u Boru, kada je imala samo devet godina. Prvu medalju na međunarodnim takmičenjima osvojila je 2007. godine, kada je na evropskom prvenstvu u Francuskoj osvojila bronzu u junior kategoriji.

Seniorka i prvakinja Evrope postala je 2010. godine na prvenstvu u Merakeru, u disciplini streljaštvo vazdušnim pištoljem. Ona je sve do ove godine bila jedna od najboljih evropskih streljašica, a svoj talenat opravdavala je mnogobrojnim titulama i visokim takmičarskim plasmanima. Njena posvećenost posebno se videla, kada je već trudna streljašica borila na evropskom prvenstvu u Poljskoj. Sa ovog takmičenja vratila se sa dve zlatne medalje.