BRAVO: Bogdanović prvi, Veličić drugi na međunarodnoj trci u Mađarskoj

Srpski biciklisti Nikola Bogdanović i Boško Veličić zauzeli su danas prvo i drugo mesto na medjunarodnoj biciklističkoj trci Adria Balaton u Mađarskoj.

Oni su pobedili u prvoj etapi, kriterijumu, dužine 15.6 kilometara, 24 kruga po 650 metara, svaki treći sprint.

Četvrto mesto je zauzeo još jedan naš reprezentativac Bogdan Angelovski.

"Na polovini trke Bogdanović se odvojio, vozio je sjajno i na kraju je solo prošao ciljem. U sprintu ostatka karavana Veličić je bio najbolji i osvojio je drugo mesto. Dario Cigić je pao u prvom krugu, ali je ustao, nastavio trku i završio je", izjavio je trener našeg tima Stefan Stefanović.

Reprezentaciju Srbije koja vozi u sastavu Nikola Bogdanović, Boško Veličić, Dario Cigić Parčetić i Bogdan Angelovski sutra očekuje trka na hronometar u dužini od 18,8 kilometara.