SRBIJO DOBILA SI SVETSKOG ŠAMPIONA: Zlatna Ivana ZASIJALA u prepunoj Areni!

sp u atletici

Najbolja srpska atletičarka Ivana Vuleta osvojila je zlatnu medalju u skoku u dalj na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

Ivana je odbranila svetsku titulu i postala prva Evropljanka u istoriji dvostruka šampionka sveta.

Srpkinja je skokom od 7.06 metara u četvrtoj seriji ubedljivo slavila. Ivana jei prethodno bila u vođstvu skokom od 6.89 metara iz druge serije

Milice Gradašević je nažalost skočila samo 6,59 što nije bilo dovoljno za dodatna tri skoka.

Srebro je osvojila Nogerijka Brume sa 6,85 metara, a bronzu Britanka Jugen sa 6,82.

To je jedina medalja Srbije na Svetskom dvoranskom prvenstvu u našoj prestonici.

1 / 6 Foto: Starsport

KRAJ TAKMIČENJA

- Prestup i u šestoj seriji, ali nije ni bitno, IVANA VULETA JE ŠAMPION SVETA! Delirijum u prepunoj beogradskoj "Areni"

- Milica Gardašević je prestupila i u drugoj seriji

- Sjajan skok najbolje srpske atletičarke u drugoj seriji. Ivana je doskočila do 6, 89 metara i izbila na prvo mesto.

- Sledeći ispravan skok imala je tek osma skakačica, druga Amerikanka Flin od 6,70m

- Takmičarke su vrlo nervozne na startu, od prvih sedam ispravno je skočila samo Amerikanka Burks 6,77 metara.

-Svaka takmičarka će skakati po tri puta, a osam najboljih će imati još tri pokušaja.

- Prestupila je i Milica Gardašević

- Ivana Vuleta je nažalost prestupila u prvoj seriji

17. 37 - Takmičenje je počelo

Milica Gardašević

Nastupa 15 takmičarki, a među njima je još jedna srpska takmičarka Milica Gardašević

Ivana je glavni favorit jer ima najbolji rezultat ove sezone sa preskočenih 6,88 metara.

Glavna rivalka biće joj Akela Džons sa Barbadosa koja je ove godine skakala 6,80.

Što se tiče Milice, ona ima šesti rezultar sezone sa 6,69m.

U Beogradskoj Areni je sjajna atmosfera i svi se nadaju da će Srbija poslednjeg dana takmičenja osvojiti medalju.

Bonus video:

00:25

Budite naš vetar u leđa Ivana Španović poslala poruku navijačima pred Svetsko prvenstvo u Beogradu