STRELJAŠTVO: Sanja Vukašinović peta u trostavu na „Masped kupu“

STRELJAŠTVO

Sanja Vukašinović je trećeg dana „Masped kupa“ u Budimpešti osvojila peto mesto u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava.

U kvalifikacijama ove discipline su Srbiju predstavljale tri takmičarke. Sanja Vukašinović je pogodila 585 krugova i kao sedma ušla u finale. Andrea Arsović je sa 582 kruga završila na 14.mestu, a Marija Kolarević je pogodila 581 i zauzela 15.poziciju.

Vukašinovićeva je većim delom finala bila na petoj poziciji na kojoj je ostala i posle 35. hica kada ispadaju petoplasirana i šestoplasirana.

Srpski strelci su na turniru u Budimpešti osvojili dve zlatne medalje – obe vazdušnim pištoljem, koje su izborili Damir Mikec i Brankica Zarić. Sem njih dvoje i Vukašinovićeve, u finala se plasiralo još petoro naših takmičara.

Mesto među osam najboljih vazdušnom puškom izborili su: Teodora Vukojević (peto mesto), Andrea Arsović (šesto), Aleksandra Havran (sedmo) i Lazar Kovačević, koji je bio šesti u muškoj konkurenciji. Duško Petrov je zauzeo sedmo mesto vazdušnim pištoljem.