ZLATNE ŠTAFETE: Mađari i Holanđanke najbolji u Rimu

evropsko prvenstvo

Muška plivačka štafeta Mađarske osvojila je danas zlatnu medalju u trci 4x200 metara slobodnim stilom na evropskom prvenstvu u Rimu.

Mađari u sastavu Nandor Nemet, Ričard Marton, Balaž Holo i Krištof Milak do zlata su stigli rezultatom sedam minuta i 5,38 sekundi.

Štafeta Italije osvojila je srebrnu medalju pošto je za pobednicima zaostala 0,87 sekundi, dok je bronza pripala Francuzima (7:06,97).

U ženskoj konkurenciji, takođe na 4x200 metara slobodno, slavila je štafeta Holandije. Imani de Jong, Silke Holkenborg, Jana van Koten i Marit Stenbergen su trku završile za 7:54,07 minuta.

Srebro je pripalo štafeti Velike Britanije (7:54,73), dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela štafeta Madjarske za koju je plivala i legendarna Karinka Hosu (7:55,73).