DEBAKL SRBIJE PROTIV DANSKE: Rukometašice blizu eliminacije sa Evropskog prvenstva!

evropsko prvenstvo

Rukometašice Srbije poražene su od Danske rezultatom 34:21 u 2. kolu Evropskog prvenstva u Sloveniji

Nakon što je u Celju izgubila od Švedske u prvom kolu, Srbija je doživela i drugi poraz i to katastrofalan.

Srbija je blizu erliminacije sa EP, a očekuje je još duel sa domaćinom Slovenijom u poslednjem trećem kolu grupne faze.

Našim rukometašicama potrebna je pobeda i da Danska pobedi Švedsku da bi se kvalifikovala u narednu fazu.

Srbija je odolevala prvih 20 minuta, a onda su krenule su kontre, oštri šutevi i serije golova za reprezentaciju Danske i već na poluvremenu je bilo 18:11 za Dankinje.

Rukometašice Srbije

Uroš Bregar je već na startu drugog poluvremena izvadio startnu postavu kako bi je sačuvao za Sloveniju, a bolan udarac dobila je Janjušević i uz glasne jauke izneta sa terena.

Do kraja susreta, ništa se nije promenilo, a Danska je bez većih problema postigla 30 i više golova.

Sa 6 golova je najefikasnija bila Jovana Stojiljković, 4 je dala Anđela Janjušević, a 3 Jelena Lavko.

U redovima Danske su najefikasnije bile Hejndal, Jensen i Tranborg sa po 4 postignuta gola, a Iversen, Hansen i Mete Hansen imale su po 3.