CRVENA ZVEZDA NA DVA SETA OD LIGE ŠAMPIONA: Srpske šampionke potvrđuju razliku u kvalitetu u odnosu na Slovenke

ODBOJKA

Odbojkašice Crvene zvezde od 20 časova igraju revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Kamnika.

Crveno-bele su savladale Slovenke u prvom meču u Sloveniji, rezultatom 3:1, tako da u Beogradu važe za apsolutnog favorita za plasman u najjače evropsko klupsko takmičenje.

Za ostvarenje cilja, Zvezdi je potrebno da osvoji dva seta, dok bi u slučaju poraza 3:1 ili 3:2 morao da se igra zlatni set.

Trener Ratko Pavličević oprezan je pred revanš meč i pored velike prednosti.

Atmosfera u ekipi je dobra i svi sa nestrpljenjem čekamo revanš utakmicu. Očekuje nas zahtevan meč sa Kalcitom, pre svega misli na fizički deo, ali i psihički. Tačno je, da smo u Sloveniji napravili povoljan rezultat, međutim ovo je nova utakmica, novi izazov – rekao je trener Crvene zvezde.

OK Crvena zvezda

Čak i u slučaju da crveno-bele razočaraju i ispadnu od Kamnika, ostaće još jedna šansa za plasman u Ligu šampiona.

Poražena ekipa iz ovog duela igraće protiv poraženih iz dvomeča La Laguna i Vašaš. Bolji iz dvomeča poraženih takođe će ostvariti plasman u Ligu šampiona.

Dakle, ogromna je šansa da ćemo odbojkašice Crvene zvezde ove sezone gledati u najjačem evropskom klupskom takmičenju.

Revanš meč protiv Kamnika igra se u dvorani na Banjici.