SVETSKI KUP U KICBILU: Aleksander Omot Kilde pobednik spusta

SKIJANJE

Norveški skijaš Aleksander Omot Kilde pobednik je spusta koji je u okviru Svetskog kupa vožen u austrijskom Kicbilu.

Kilde je na stazi "Štrajf" ostvario 20. pobedu u karijeri i sedmu ovosezonsku, dva dana nakon što je na treningu spusta slomio kost desne ruke.

Norvežanin je slavio vremenom od 1:56,90 minuta, a drugo mesto je pripalo 42-godišnjem Francuzu Žoanu Klareu sa 0,67 sekundi zaostatka.

Na pobednički podijum popeo se i američki skijaš Trevis Ganong, uz zaostatak od 0,95 sekundi za pobednikom.

Aleksander Omot Kilde

Četvrto mesto zauzeo je Italijan Matija Kase (0,99), dok je jučerašnji pobednik Austrijanac Vinsent Krihmajr završio na petom mestu (1,30).

Klide vodi u poretku spusta sa 620 bodova, Krihmajr je drugi sa 464, a na trećem mestu je Švajcarac Marko Odermat (386), koji je zbog povrede kolena propustio legendarnu trku.

Odermat je vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 1.186 bodova, drugo mesto zauzima Kilde sa 961 bodom, dok se na treće mesto popeo Krihmajr (677).