SRBIJA POBEDOM ZAVRŠILA SVETSKO PRVENSTVO: Rukometaši savladali Holandiju, Milosavljev ZAČARAO mrežu! Olimpijske igre ostale SAN!

SVETSKO PRVENSTVO

Muška rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine, pošto je u Katovicama pobedila Holandiju sa dva gola prednosti 32:20 (15:17), u utakmici poslednjeg kola Grupe 3 na Svetskom prvenstvu.

Srbiji je za plasman u kvalifikacije bila potrebna pobeda od najmanje 13 golova razlike. Pobedom protiv Holandije srpski tim je zauzeo 11. mesto na Svetskom prvenstvu u Poljskoj i Švedskoj.

Reprezentacija Srbije će kroz naredno Evropsko prvenstvo pokušati da dođe do Igara u Parizu.

Srbiju je u večerašnjoj utakmici predvodio Marko Milosavljević sa devet golova, Dragan Pešmalbek postigao je šest, a Nemanja Ilić četiri gola. Miloš Orbović dodao je tri gola, a Bogdan Radivojević dva.

Najzaslužniji za pobedu Srbije je fantastični golman Dejan Milosavljev koji je imao čak 11 odbrana.

U ekipi Holandije najefikasniji su bili Dani Baijens sa sedam golova i Kaj Smits sa šest.

To je bila prva pobeda Srbije nad nekom evropskom reprezentacijom na Svetskom prvenstvu od 14. januara 2013. godine i trijumfa protiv Belorusije

1 / 5 Foto: PressFocus / Sipa Press / Profimedia

Drugo poluvreme:

60. minut - Utakmica je završena pobedom Srbije 32:30

59. minut - Srbija čuva dva gola prednosti 31:29

57. minut - Fantastični Milosavljev, brani sedmerac njegova 11 odbrana

55. minut - Srbija ima gol prednosti i napad, Đerona traži tajm-aut 30:29

51. minut - Gledaćemo dramu do kraja očigledno, 28:28

Srbija

- Hrvatska se razigrala u nastavku i slomila Bahrein 30:22. Vatreni će u kvalifikacije za Olimpijske igre

48. minut - Srbija je serijom od tri gola, prestigla dva gola minusa 26:25

44. minut- Rovovska bitka, ekipe se smenjuju u vođstvu 23:23

38. minut - Igra se gol za gol, 19:19

33. minut . Srbija je sa mnogo više energije ušla u drugo poluvreme i odmah izjednačila 17:17

Srbija

Prvo poluvreme:

- U drugom susretu Hrvatska protiv Bahreina vodi na poluvremenu sa 17:16

30. minut - Loša igra Srbije u prvom poluvremenu, Holanđani su ponovo vratili prednost 15:17

25. minut- Konačno je Srbija proigrala i stigla do izjednačenja, 13:13

23. minut - Nikako da stignemo Holanđane, 10:12

Srbija

20. minut - Marsenić je dobio crveni karton, veliki hendikep za Srbiju

16. minut - Održavaju Holanđani prednost sa početka 6:9. Srbija se muči u napadu. Srećom blista Milosavljev koji ima već 6b odbrana.

10. minut - Srbija jako lošam Holanđani su mogli i ubedljivije da vode, ali sjajni Milosavljev skida sve što može 3:7. Đerona traži tajm-aut

5. minut - Holanđani su bolje otvorili utakmicu poveli sa dva gola, a uz jeto je sjajni Milosavljev skinuo dva zicera. Srbija je prilično mlako otvorila meč 2:4

1. minut - Utakmica je počela

Rukometaši Srbije sastaju se sa Holandijom u poslednjem kolu grupe 3 na Svetskom prvenstvu u rukometu.

Srbija je ostala bez šansi za četvrtfinale ali i dalje ima teoretske šanse za plasman na Olimpijske igre.

Srbija i Holandija imaju po 4 boda i ovo je direktan obračun za treće mesto u grupi.

Srbija, rukomet, rukometaši, Ognjen Radivojević, Ilija Arbutović, Nemanja Ilić

Cilj Srbije je da bude među prvih 10 reprezentacija na ovom turniru, što bi garantovalo učešće na Olimpijskim igrama u Parizu sledeće godine.

Ipak to je trenutno daleko od realnosti, pošto su Hrvatska i Slovenija u mnogo boljoj situaciji od Orlova.

Za taj poduhvat potrebno je da "orlovi" ostvare pobedu od 13 ili više golova razlike kako bi stigli i prestigli Sloveniju ili da Hrvatska ne pobedi autsajdera Bahrein.