DANSKA POSLALA HRVATSKU KUĆI, NORVEŠKA BOLJA OD NEMAČKE: Poznati svi parovi četvrtfinala na Svetskom prvenstvu

RUKOMET

Odigrane su i poslednje dve utakmice grupne faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u rukometu

Prvo mesto u Grupi 3, u kojoj se takmičila i reprezentacija Srbije, osvojila je Norveška koja je u duelu dve vodeće ekipe savladala Nemačku sa 28:26.

Norvežani zadržali maksimalan učinak i sa deset bodova završili na vrhu tabele ispred Nemačke, ali obe selekcije nastavljaju takmičenje u četvrtfinalu.

.Konačan plasman Grupe 3: Norveška 10, Nemačka 8, Srbija 6, Holandija 4, Argentina 2, Katar 0.

Norveška

U isto vreme, Danska i Egipat su u Grupi 4 odlučivali o prvom mestu, ali i o sudbini reprezentacije Hrvatske. Na kraju, aktuelni svetski prvak Danska je slavila sa 30:25 i osvojila prvo mesto u grupi sa devet bodova, a Egipat kao drugoplasirani odlazi u četvrtfinale.

Tako je propala i teoretska nada za reprezentaciju Hrvatske da može do četvrtfinala.

Konačan plasman u Grupi 4: Danska 9, Egipat 8, Hrvatska 7, Bahrein 4, SAD 2 i Belgija 0.