NOVI BEOGRAD U POLUFINALU LIGE ŠAMPIONA: Srpski predstavnik potopio Olimpijakos!

f8 u beogradu

Vaterpolisti Novog Beograda plasirali su se u polufinale Lige šampiona. Ekipa trenera Živka Gocića savladala je Olimpijakos sa 13:11 i potpuno zasluženo se našla među četiri najbolje ekipe Evrope.

Novobeograđani su mnogo bolje počeli meč i poveli su sa 5:2. Međutim, Olimpijakos je u finišu druge četvrtine zaigrao mnogo konkretnije i agresivnije pa je do kraja prvog poluvremena uspeo da dođe do izjednačenja (6:6).

Novi Beograd

Ipak, u nastavku meča blistao je golman Novog Beograda Žoao Pedro Fernadeš. Sjajni Brazilac imao je ukupno 17 odbrana i bio je jedan od najzaslužnijih za pobedu.

U trećoj četvrtini raspucali su se Drašović i Granados, domaći su opet stekli tri gola prednosti što im je omogućilo da meč rutinski privedu kraju.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Alvaro Granados sa pet pogodaka, dok su se po dva puta u listu strelaca upisali Drašović i Vlahopulos.

U ekipi iz Pireja bolji od ostalih bili su Filip Filipović, Aleksandros Papanastasiju i Martonm Vamoš sa po tri pogotka.

Protivnik Novom Beogradu u polufinalu biće ekipa Barselonete.

Barseloneta je u prvom četvrtfinalu Jug sa 11:9.