HAS ZADRŽAO MAGNUSENA UPRKOS TOME ŠTO JE OSVOJIO SAMO 2 BODA: Ostaje i Niko Hulkenberg!

Formula 1

Nemački vozač Niko Hulkenberg i Danac Kevin Magnusen i naredne sezone će nastupati za ekipu Hasa u šampionatu Formule 1, preneo je sajt takmičenja.

To će ovom dvojcu biti druga sezona zaredom u američkom timu, pošto je Hulkenberg ove godine u ekipi zamenio sunarodnika Mika Šumahera.

Upravo je Hulkenberg ostvario najbolji plasman za američku ekipu ove sezone, pošto je trku u Australiji završio na sedmom mestu.

Magnusen vozi za Has poslednjih šest sezona, a ove godine je osvojio samo dva boda.

Njih dvojica iza sebe imaju 346 trka u šampionatu Formule 1, a jedini plasman na podijum ima Magnusen, koji je 2014. godine kao član Meklarena bio drugi u Australiji.

U plasmanu konstruktora Has posle 12 ovosezonskih trka zauzima osmo mesto sa 11 bodova.

U generalnom plasmanu vodi dvostruki uzastopni svetski prvak Holanđanin Maks Verstapen iz Red Bula sa 314 bodova, drugi je njegov timski kolega Meksikanac Serhio Peres sa 189, a 40 bodova manje na trećem mestu ima vozač Aston Martina Španac Fernando Alonso.

Trkom za Veliku nagradu Holandije u nedelju se posle gotovo mesec dana pauze nastavlja takmičenje u Formuli 1.