NIKOLA GRBIĆ ELIMINISAO HRABRU SRBIJU: Odbojkaši namučili strašnu Poljsku, ali ipak položili oružje pred najboljim timom sveta!

evropsko prvenstvo

Odbojkaši Srbije poraženi su od Poljske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Bariju rezultatom 1:3, po setovima 28:26, 15:25, 34:36, 17:25

Srbija je nakon velike drame dobila prvi set rezultatom 28:26 i tako fantastično ušla u meč protiv najboljeg tima na svetskoj rang listi.

U drugom setu Poljska na čijoj klupi sedi proslavljeni srpski odbojkaš Nikola Grbić potpuno dominantna za ubedljivih 25:15

Ključan je bio treći set u kom je viđen pravi maraton i na kraju ga dobijaju Poljaci sa 36:34 što je i prelomilo meč

Na krilima tog vođstva Poljska je dobila i četnrti set 25:17 i plasirala se u polufinale gde će se sastati sa Slovenijom

U drugom polufinalnom duelu Francuska će igrati protiv boljeg iz duela Italija - Holandija.

1 / 4 Foto: CEV

Četvrti set:

I početak četvrtog seta bio je izjedanačen do rezultata 7:7.

Potom je Poljska bolje zaigrala i stigla do 15:11

Srbija posle onako izgubljenog trećeg seta nije imala snage da se vrati meč i Poljaci su slavili 25: 17 za konačnih 3:1 i plasman u polufinale.

Poljska

Treći set:

Poljaci su bolje ušli i u treći set i poveli sa 7:4.

Onda se Srbija konačno probudila stigla do izjednačenja i nastala je velika borba poen za poen.

Poljaci dolaze do dva poena prednosti 19:17, međutim Srbija sjajnim blokom preokreće na 21:20.

Usledio je pravi maraton i propuštene set lopte na obe strane koji su dobili Poljaci rezultatom 36:34 za preokret i 2:1 u setovima

Srbija

Drugi set:

Nažalost potpuno druga priča u drugom setu.

Poljska je od starta zaigrala bolje i povela 9:6, a onda potpuni sunovrat Srbije.

Poljska je došla čak do 19:10 i rutinski privela set kraju 25:15, za izjednačenje u meču 1:1

odbojka, odbojkaši, Nikola Grbić, Aleksandar Atanasijević

Prvi set:

Gledali smo rezultatsku klackalicu u prvom setu.

Srbija je sjajno otvorila meč i povela sa 5:1

Orlovi su održavali prednost do rezultata 9:5, kad se Poljska serijom od četiri vezana poena vratila u meč.

Međutim na servis Atanasijevića Srbija stiže do 13:9

Poljaci se ponovo vraćaju i ušli smo u egal završnicu prvog seta i pravu dramu.

Igralo se na razliku Srbija je propustila set loptu, ali drugu koristi i dobija prvi set rezultatom 28:26 za 1:0

Srbija

Odbojkaši Srbije sastaju se sa Poljskom u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Bariju

Biće ovo vraški težak meč za izabranike selektora Igora Kolakovića.

Srbija je otputovala bez nekolicine reprezentativaca na ovo takmičenje, a nasuprot sebe će imati trenutno najbolji tim na svetu.

Poljska je prva na svetskoj rang listi, osvojila je Ligu nacija ove godine, a takođe je i aktuelni vicešampion sveta.

A najveće zasluge za rezultate ima Nikola Grbić, nekadašnji selektor Srbije, a sada selektor Poljske.