VELIKI USPEH SRPSKIH STRELACA: Arunović i Mikec osvojili zlato na Svetskom kupu u Riju

STRELJAŠTVO

Srpski miks dubl vazdušnim pištoljem Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su danas zlatnu medalju u takmičenju miks parova na Svetskom kupu u Rio De Žaneiru.

Arunović i Mikec su u meč za zlato ušli sa prvog mesta u kvalifikacijama, pogodivši 580 krugova.

U duelu sa prvo mesto rivali su im bili kineski strelci Ve Kijan i Šualang Bu, koje naš par savladao sa 17:9.

Arunović i Mikec su ove godine na velikim takmičenjima osvojili pet medalja u miks parovima. Oni su na prvom Svetskom kupu u Kairu stigli do srebra. Potom su u Talinu ponovo postali prvaci Evrope.

Na Svetskom kupu u Limi su osvojili zlato, a zatim i srebro na SK u Bakuu.