ODBOJKAŠI UPISALI NOVI TRIJUMF: Srbija posle PREOKRETA savladala Egipat!

kvalifikacije

Odbojkaši Srbije savladali su reprezentaciju Egipta rezultatom 3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16) u trećem kolu Grupe B kvalifikacija za Olimpijske igre.

Bio je to drugi vezani trijumf Orlova na kvalifikacionom turniru u Tokiju.

Naši momci su loše ušli u ovaj meč. U prvom setu viđena je potpuna dominacija afričke selekcije koja je lako dolazila do poena i apsolutno zasluženo povela sa 1:0 u setovima.

U nastavku viđena je mnogo bolja igra ekipe Igora Kolakovića, ali i Egipat se sjajno držao do samog finiša seta, kada je na scenu stupio Aleksandar Nedeljković.

Srednji bloker Srbije poremetio je napade Egipta i pomogao našem timu da se "odlepi" i stigne do izjednačenja.

Srbija je nastavila sa sjajnom igrom i u trećem setu. Lako smo osvajali poene i na kraju rutinski stigli do preokreta i vođstva od 2:1 u setovima.

Naš tim niije dozvolio borbenim Egipćanima da se vrate u meč. Sigurnom igrom kontrolisali smo dešavanja na terenu i na kraju zasluženo ostvarili novi trijumf u Tokiju.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Marko Ivović sa 14 poena, jedan manje je imao Uroš Kovačević, a 11 je ubeležio Dražen Luburić.