NOVI BEOGRAD SLAVIO U ŠAPCU: Peta uzastopna pobeda aktuelnog šampiona

Vaterpolo

Vaterpolisti Novog Beograda zabeležili su i petu uzastopnu pobedu u Superligi Srbije pošto su na gostovanju pobedili ekipu Šapca sa 10:12.

Ovim trijumfom Novobeograđani su se učvrstili na prvom mestu na tabeli A grupe.

VK Šabac – VK Novi Beograd 10:12 (2:4, 2:3, 3:2, 3:3).

Aktuelni šampion Srbije bolje je počeo meč i stekao je uvodnu prednost. Vođstvo izabranika trenera Živka Gocića u trećoj četvrtini iznosilo je četiri gola (5:9), ali se domaći nisu predavli.

Pogotkom Kruga početkom poslednje četvrtine Šabac je uspeo da priđe na samo gol zaostatka, ali su Jakšić i Vučinić zatresli mrežu i sprečili iznenađenje.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Alvaro Granados koji se četiri puta upisao u listu strelaca, dok je najbolji pojedinac u ekipi Šapca bio Korać sa četiri gola.