SRPSKI ŠAMPION POTOPIO ITALIJANE: Novi Beograd razbio Brešu i plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona

VATERPOLO

Vaterpolisti Novog Beograda u petom kolu A grupe Lige šampiona savladali su Brešu sa 13:5 i tako kolo pre kraja prve faze elitnog takmičenja obezbedili plasman među osam najboljih timova Evrope.

Novobeograđani su do veoma važnog trijumfa stigli pre svega zahvaljujući odličnoj igri u odbrani, naročito u drugom poluvremenu. Sjajno veče imao je golman domaćih Lazar Dobožanov, koji je već u prvoj četvrtini zaustavio nekoliko dobrih šuteva igrača Breše, čime je ulio dodatnu sigurnost u igru izabranika trenera Živka Gocića.

Sve do polovine treće deonice rezultat je bio izjednačen (5:5), ali onda su domaći zaigrali u fantastičnom ritmu na oba kraja bazena i prosto su pregazali italijanski tim. Serijom 8:0

Novi Beograd stigao do ubedljive prednosti, ali i pokazao svu svoju snagu i da je u finišu ovog dela sezone dostigao maksimalnu formu.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Angelos Vlahopulos sa tri gola, dok su se po dva puta u listu strelaca upisali Nikola Lukić i Nikola Jakšić.

U poslednjem kolu A grupe, koje je na programu 6. decembra, Novi Beograd gostuje ekipi Sabadelja.