TROFEJ MLADOSTI: Damir Mikec osvojio srebro na turniru u Zagrebu

VAZDUŠNI PIŠTOLJ

Srpski reprezentativac u streljaštvu Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju na 47. "Trofeju Mladosti" u Zagrebu, saopštio je danas Streljački savez Srbije.

Mikec, olimpijski i svetski vicešampion vazdušnim pištoljem, u kvalifikacijama je pogodio 578 krugova i kao prvi ušao u finale.

Odmah iza njega, sa krugom manje, na drugom mestu našao se Duško Petrov, reprezentativac Srbije iz redova Kikinde.

U zanimljivom finalu, sa nekoliko preokreta, Mikecu je pripalo srebro, a Petrovu četvrta pozicija.

Pobedio je Kevin Venta, Slovenac koji se takmičio za Nemačku.

I u ženskom takmičenju pištoljem, Srbija je imala predstavnicu u finalu, a Jelena Tomić je zauzela peto mesto.

Nije bilo srpskih strelaca u juniorskim nadmetanjima.

Tokom dvodnevnog turnira, srpski takmičari su osvojili tri medalje - Aleksa Rakonjac je bio prvi puškom u konkurenciji juniora, a Aleksandra Havran treća u kategoriji omladinki.