JAPANAC POBEDNIK NOVOGODIŠNJE TURNEJE: Kobajaši u Bišofshofenu stigao do treće titule na turneji Četiri skakaonice

SKI SKOKOVI

Japanski ski skakač Rjoju Kobajaši osvojio je večeras treću titulu na novogodišnjoj turneji Četiri skakaonice, iako ni na jednom od pojedinačnih takmičenja nije ostvario pobedu.

Austrijanac Štefan Kraft na poslednjem takmičenju u Bišofshofenu ostvario je pobedu, što mu je 36. trijumf u karijeri u Svetskom kupu, pošto je osvojio 288,9 bodova, posle skokova od 136,5 i 140 metara.

Drugo mesto zauzeo je Kobajaši sa 287,6 bodova, odnosno skokovima od 137 i 139 metara, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao Slovenac Anže Lanišek sa 281,8 bodova i skokovima od 134,5 i 141 metar.

Kobajaši je na sve četiri skakaonice novogodišnje turneje Četiri skakaonice zauzimao druga mesta, ali je u ukupnom plasmanu osvojio 1145,2 poena, 19,5 više od drugoplasiranog Nemca Andreasa Velingera.

Nemac je na današnjem takmičenju u Bišofshofenu zauzeo peto mesto sa 267,9 bodova, nakon skokova od 132 i 137 metara.

Treće mesto u ukupnom plasmanu Četiri skakonice pripalo je Kraftu sa 1112,7 bodova, četvrti je Austrijanac Jan Herl sa 1093,5, dok je peti Lanišek sa 1089,1.

U prvih 10 na današnjem takmičenju našli su se još Manuel Fetner iz Austrije sa skokovima od 134,5 i 135 metara, odnosno 271,4 bodova, njegov sunarodnik Klemens Ajgner sa 266,5 bodova (133,5 i 131 metar), Norvežanin Halvor Egner Granerund, Nemac Pijuš Šaške, Slovenac Peter Prevc i Jan Herl.

U poretku Svetskog kupa Kraft je lider sa 909 bodova, drugi je Velinger sa 697, a treći je Kobajaši sa 591.

Takmičenje u Svetskom kupu nastaviće se sledećeg vikenda u poljskoj Visli.