SRBIJA SERVIRALA HLADNU OSVETU FRANCUSKOJ U ZAGREBU: Delfini POTOPILI Trikolore i zakazali KLASIK sa Mađarima u četvrtfinalu EP!

vaterpolo

Vaterpolisti Srbije savladali su Francusku u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u vaterpolu rezultatom 14:10.

Srbija će se u četvrtfinalu koje je na programu u petak od 15 časova sastati sa Mađarskom.

Gledali smo pravu rovovsku bitku u bazenu.

Delfini su odličnom počeli meč i poveli sa 2:0 i 3:1.

Međutim Francuska je brzo okrenula vodila 3:4 i 5:6, a na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom 6:6.

Srbija je odlično odigrala treću deonicu, Branislav Mitrović je sjajno branio i pred poslednju četvrtinu Delfini su imali dva gola prednosti 9:7.

Onda je na scenu stupio kapiten Nikola Jakšić i sa tri uzastopna pogotka prelomio meč u korist Srbije.

Najefikasniji kod Srbije bili su Radomir Drašović i Dušan Mandić sa po četiri pogotka, tri gola postigao je Nikola Jakšić, a po jednom su se u listu strelaca upisali Nemanja Vico, Nemanja Ubović i Marko Radulović.

Kod Francuske najefikasniji je bio Teva Vernu sa tri postignuta gola.

Srbija se taako osvetila Francuskoj za poraz na EP u Splitu pre dve godine u istoj rundi takmičenja, zbog čega su "Delfini" i počeli ovo prvenstvo u drugoj diviziji.

1 / 4 Foto: Screenshot

Četvrta četvrtina:

32. minut - KRAJ! Srbija je u četrvtfinalu!

30. minut - 14:9 - Drašović rešava sve dileme na ovom meču.

29 . minut - 13:9 - Delfini su jako blizu plasmana u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

27. minut - 12:8 - Kaš vraća nadu Francuzima. ali kapiten Jakšić je neumoljiv.

26. minut - 11:7 - Ponovo sjajni Nikola Jakšić .

25. minut - 10:7 - Nikola Jakšić donosi velikih tri gola prednosti Srbiji prvi put na ovom meču.

Vaterpolisti Srbije

Treća četvrtina:

23. minut - 9:7- Drašović sa peterca vraća Srbiji dva gola prednosti.

22. minut - Mitrović sjajno brani, izvanredno je skinuo dva šuta Francuza.

19. minut - 8:7 - Bue korist igrača više i prekida seriju Srbije.

18. minut - 8:6 - Ubović za velika dva gola prednosti u ovakvom meču.

17. minut - 7:6 - Drašović ponovo dovodi Srbiju u vođstvo.

vaterpolo, vaterpolisti, Srbija

Druga četvrtina:

16. minut - 6:6 - Treći pogodak Dušana Mandića, nerešeno je na poluvremenu.

14. minut - 5:6 - Opet preokret, Vernu matira Mitrovića sjajnim udarcem.

13. minut - 5:5 - Novo izjednačenje, levoruki Duje Živković koristi igrača više.

12. minut - 5:4 - Delfini ponovo vode. Sjajan gol pod prečku Nikole Jakšića.

11. minut - 4:4 - Sjajan lob Dušana Mandića koji prekida seriju Francuza od tri uzastopna pogotka.

10. minut - 3:4 - Krusila dovodi Francusku u prvo vođstvo na meču, veliki pad u igri Delfina.

9. minut - 3:3 - Bue koristi igrača više, Francuska je izjednačila.

Srbija

Prva četvrtina:

7. minut - 3:2 - Podegas koristi igrač više i vraća u Francuze u igru.

6. minut - 3:1 - Drašović bez problema sa distance koristi igrača više.

5. minut - 2:1 - Vernu sa peterca postiže prvi gol za Francuze.

4. minut - 2:0 - Srbija koristi prvog igrača više, Vico matira golmana Francuza.

2. minut - 1:0 - Jakšić sa peterca dovodi Srbiju u vođstvo.

1. minut - Utakmica je počela

vaterpolo, vaterpolisti

Vaterpolisti Srbije igraju protiv Francuske utakmicu osmine finala Evropskog prvenstva u vaterpolu.

Srbija je zauzela prvo mesto u grupi C u okviru druge divizije, dok je Francuska zauzela poslednje četvrto mesto u grupi A prve divizije pa će ove dve selekcije razigravati u borbi za četvrtfinale.

"Trikolori" su grupnu fazu igrali u Dubrovniku, gde su izgubili od Hrvatske, Španije i Crne Gore.

Srbija je zabeležila tri lake pobede u Zagrebu protiv Izraela, Nemačke i Malte i u osminu finala ide kao prvoplasirani tim.

Ovo će biti prilika za svojevrsnu osvetu Srbije za poraz od Francuza na EP u Splitu pre dve godine u istoj rundi takmičenja, zbog čega su "Delfini" i počeli takmičenje u drugoj diviziji.

Srbija, vaterpolo

"Vidi se po ostvarenim rezultatima da ne pripadamo ovoj donjoj grupi- Sada je na nama da se u utakmici sa Francuskom vratimo u top osam u Evropi. Spremali smo se za taj meč. Nadam se da smo spremni", rekao je selektor Srbije Uroš Stevanović i dodao:

"Francuska je ne samo u Dubrovniku pokazala odlične partije. U Fukuoki je imala dobijeni meč protiv Španije u čevrtfinlu, izgubila je u poslednja četiri minuta. Crnu Goru su u Dubrovniku trebalo da pobede, imali su dva gola viška četiri minuta pre kraja. Imaju određen sistem, drže se toga. Golman je odličan, centri takođe, za oba tima je to pravi finalni meč", istakao je selektor.

Uroš Stevanović

Francuzi stižu sa tri teške, Srbija je imala tri lake utakmice, pa je pitanje ko je u prednosti.

"Teško je sada da se kaže. Tačno, oni su imali tri zahtevne a mi tri lagane utakmice. Teško je sada reći ko je to više iskoristio.Mi smo spremni na sve ali nismo još osetili težak meč".

Mnogi igrači Srbije bili su akteri tog meča iz Splita 2022. godne.

"Želja da se revanširamo za Split nije mač sa dve oštrice. Sigurno je da smo motivisaniji.da pokažemo da to nije realno stanje stvari. Bilo je iz ovog sastava igrača koji su bili na toj utakmici znaju šta može da nas očekuju i kako treba da pristupe igri", završio je Stevanović.

Pobednik ovog duela u četvrtfinalu se sastaje sa Mađarskom.

Utakmica u Zagrebu počinje u 18.30 časova.