STRAŠAN PREOKRET MOĆNIH DELFINA! Srbija je u četvrtfinalu, obezbeđena je i OLIMPIJSKA VIZA! Meč obeležila neverovatna situacija

SVETSKO PRVENSTVO

Vaterpolo reprezentacija Srbije je pobedom protiv Sjedinjenih Američkih Država obezbedila plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva i vizu za Olimpijske igre u Parizu!

Delfini su Amerikance pobedili rezultatom 14:12 (2:3, 3:4, 6:1, 3:4) nakon velikog preokreta i neverovatne situacije u trećoj četvrtini.

Velika borba je viđena od prvog minuta, a na prvi gol smo čekali do četvrtog. Srbija je stigla do prednosti pogotkom Đorđa Vučinića, ali je već u narednom napadu izjednačio Irving.

Naši vaterpolisti su imali i 2:1 posle gola Nemanje Vica, ali nakon toga je krenulo sa poteškoćama.

Amerikanci su igrali čvrsto i agresivno, možda na trenutke i preterano, a u dve situacije su delfini loše plivali u odbranu i tako omogućili rivalu lake golove.

Posle prve dve četvrtine rezultat je bio 7:5 za SAD.

Drugo poluvreme je počelo na najgori mogući način - Irving je u prvom napadu povisio razliku na tri gola.

A, potom se dogodila neverovatna situacija. Nakon gledanja snimka sudije su pokazale crveni karton Halopu zbog grubog prekršaja, a naš tim je dobio peterac i igrača više do kraja četvrtine, odnosno u naredna četiri minuta.

Delfini su to iskoristili, postigli su ukupno pet golova zaredom i tako stigli do ozbiljne prednosti (11:8), a to je rezultat kojim su vaterpolisti dve reprezentacije ušli u poslednju četvrtinu.

U četvrtoj deonici Amerikanci nisu uspeli da se vrate u meč.

SRBIJA - SAD 14:12 (2:3, 3:4, 6:1, 3:4)

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

32. minut - Još jedan pogodak našeg rivala 14:12.

31. minut - Smanjuje Amerika prednost preko Irvinga 14:11.

30. minut - Odbranio se naš tim sa igračem manje, a Vučinić je postigao treći gol na utakmici 14:10.

29. minut - Obert smanjuje zaostatak svog tima 13:10.

28. minut - Odbranila se Srbija, a onda preko Nikole Jakšića stigla do novog gola 13:9.

27. minut - Gol Amerikanaca posle skoro devet minuta 11:9. Dobro je! Odmah odgovor Srbije - gol Nikole Jakšića 12:9.

26. minut - Odbranili su se potom naši vaterpolisti.

25. minut - Faul u napadu Srbije na startu poslednje četvrtine.

Treća četvrtina:

24. minut - Odbranili su se nekako Amerikanci.

23. minut - Drašović povećava prednost našeg tima i seriju koja sada iznosi pet uzastopnih golova 11:8.

22. minut - Odbranio se naš tim sa dva isključena igrača, tačnije sa igračem manje, a onda je novi gol postigao Mandić 10:8.

21. minut - Sudije su gledale snimak zobg grubog prekršaja nad Nikolom Jakšićem, nakon čega je pokazan crveni karton Halopu. Dobila je Srbija peterac koji je u gol pretvorio Mandić 8:8.

Naš tim će zbog siline prekršaja do kraja četvrtine, dakle četiri minuta, imati igrača više.

Odmah Srbija stiže do prednosti 9:8.

20. minut - Drugi gol Ubovića na utakmici 7:8. Drugi put je isključen Petar Jakšić, ali Amerikanci nisu mogli do gola.

19. minut - Nije Srbija uspela da dođe do novog pogotka, ali je odigrala još jednom dobru odbranu.

18. minut - Vučinić smanjuje zaostatak uz igrača više 6:8. Usledila je i odlična odbrana našeg tima.

17. minut - Gol Irvinga na startu drugog poluvremena 5:8. Potom i faul Vica u napadu.

Druga četvrtina:

16. minut - Imao je Daube puno prostora, što je iskoristio za udarac i gol 5:7.

15. minut - Opet su Amerikanci pogodili prečku, ali su potom dobili novi napad koji nisu iskoristili. Fenomenalno se snašao Ubović pred golom rivala 5:6. A, nakon pogotka je signalizirao sudijama da je dobio udarce od protivničkih igrača.

14. minut - Viktor Rašović je dobio drugo isključenje, a Dod je postigao još jedan gol 3:6. Odličan Nikola Jakšić 4:6.

13. minut - Još jednom kontranapadom Amerika dolazi do pogotka preko Doda 3:5.

12. minut - Dobra akcija Amerikanaca i gol Vudheda 3:4. Vučinić je šutirao pored gola.

11. minut - Četvrto isključenje za naš tim, lopta je od prečke otišla preko gola nakon novog pokušaja Haubea. Mandić izjednačuje 3:3!

10. minut - Požurio je Lukić, pa naš tim praktično nije ni osetio da ima igrača više. Na drugoj strani, ni udarac Haubea nije doneo promenu.

9. minut - Još jednom igrač manje, ali odbranili su se delfini uz malo sreće.

Prva četvrtina:

8. minut - Poništen je novi gol Amerikanaca jer je lopta prešla liniju od dva metra do gola našeg tima.

7. minut - Kuper je kaznio nešto lošije plivanje naših vaterpolista 2:3.

6. minut - Stigla je lopta do Nemanje Vica pred golom Amerikanaca, delfini opet imaju prednost 2:1.

Daube je odmah izjednačio. Ovaj put se naš tim branio sa igračem manje 2:2.

5. minut - Mandić je snažno uputio loptu ka golu rivala, ali je pogodio prečku. Još jednom je Srbija imala igrača više.

4. minut - Dobila je Srbija igrača više i to je iskoristila. Đorđe Vučinić je postigao prvi gol na utakmici 1:0.

Uzvraća odmah Irving 1:1.

3. minut - Još uvek bez golova u trećem kolu, naporna borba na početku utakmice.

2. minut - Nisu ni naši vaterpolisti iskoristili prvi napad.

1. minut - Prvi napad na utakmici imali su Amerikanci. Filipović je zabeležio dve odbrane na samom startu, a u trećem pokušaju naš rival je pogodio stativu.

Uoči meča:

Delfini su odradili odličan posao u prve dve utakmice u kojima su pobedili Japan (17:10) i Crnu Goru (14:6), pa u treći meč u Kataru ulaze sa prvog mesta.

Situacija je jasna. Srbija bi bilo kakvom pobedom obezbedila plasman u četvrtfinale i vizu za Olimpijske igre u Parizu.

Vaterpolo, Srbija

Takođe, eventualni poraz posle peteraca odradio bi isti posao za naš tim, dok bi drugačiji ishod značio igranje osmine finala.

SAD je takmičenje startovala porazom od Crne Gore (16:15), nakon čega je usledila pobeda protiv Japana (18:5).

Podsetimo, od 2013. godine selekciju Amerike predvodi Dejan Udovičić, nekadašnji selektor Srbije.