ANGELINA PETA NA SVETSKOM PRVENSTVU U GLAZGOVU! Topićeva ostala BEZ MEDALJE, ali je pokazala KLASU u jakoj konkurenciji

ATLETIKA

Atletičarka Srbije Angelina Topić osvojila je peto mesto u skoku uvis na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Glazgovu.

Angelina je visinu od 1.88 preskočila iz drugog puta, dok je 1.92 svladala iz trećeg i plasirala se među šest najboljih koje napadaju jednu od medalja.

Prvi put je srušila 1.95, a onda je donela odluku da će odmah napada 1.97 - u prvom pokušaju joj nije pošlo za rukom da preskoči, a drugi put takođe nije uspela da izjednači nacionalni rekord.

Ipak peto mesto u jakoj konkurenciji, na plenetarnom takmičenju, svakako je veliki uspeh za našu "kraljicu sportova".

Zlato je pripalo Nikoli Olislagers iz Australije koja je iz trećeg pokušaja preskočila 1,99 metara.

Srebro je osvojila Ukrajinka Jaroslava Mahučik, a Lia Apostolovski iz Slovenije je stigla do bronze.

Srpski atletičar Elzan Bibić nije uspeo da se plasira u finale trke na 1.500 metara, pošto je sa vremenom 3:39,98 minuta zauzeo četvrto mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi.