BROTEN IZABRAO ZEMLJU SVOJE MAJKE: Alpski skijaš se vraća na stazu, ali pod zastavom Brazila

SKIJANJE

Alpski skijaš Lukas Broten najavio je da će vratiti takmičenjima i da će ubuduće skijati pod zastavom Brazila, zemlje svoje majke.

Nekadašnji norveški skijaš je u oktobru prošle godine u Zeldenu, dan pred početak nove sezone u Svetskom kupu, saopštio da završava karijeru u 23. godini zbog sukoba sa Skijaškim savezom Norveške oko marketinških prava.

"Vratiću se i skijaću za Brazil. Veoma sam ponosan na to", rekao je Broten na konferenciji za novinare u Salcburgu.

Broten je prošle sezone bio šampion Svetskog kupa u slalomu, dok je u ukupnom poretku bio četvrti. ;Karijeru je počeo 2018. godine, a ukupno je ostvario pet pobeda i imao je 12 plasmana na pobedničko postolje.

Takmičio se za Norvešku na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu 2022. godine, ali nije završio nijednu trku.

Brazil je u Peking poslao deset sportista, ali nije osvojio nijedno odličje. Brazil nikada u istoriji nije osvojio medalju na Zimskim olimpijskim igrama.