SRBIJA PRVA U UKUPNOM PLASMANU: Naši kik-bokseri blistali na Evropskom kupu u Sarajevu

Osvojene 62 medalje

Srpski kik-boks klubovi ostvarili su veliki uspeh na Evropskom kupu koji je održan u Sarajevu.

Na turniru koji je uvršten u zvanični kalendar Svetske kik-boks asocijacije učestvovalo je preko hiljadu takmičara iz 20 zemalja. Srbija je po broju medalja zauzela prvo mesto u ukupnom plasmanu, osvojivši 62 odličja od čega 28 zlatnih, 17 srebrnih i 17 bronzanih. O kakvom vrhunskom rezultatu se radi najbolje svedoči činjenica da je iz Srbije za učešće na ovom turniru bilo prijavljeno 75 takmičara iz 27 klubova.

Od timova iz Srbije najuspesniji je bio Kik-boks klub Bor koji je u ukupnom plasmanu u konkurenciji čak 137 klubova zauzeo peto mesto sa tri zlatne i jednom srebrnom medaljom.

Što se tice plasmana u kategoriji početnika gde su bili prijavljen klubovi iz 12 zemalja, najuspešniji je bio srpski klub Petros.