Rukometaši savladali BiH u Sarajevu

Kvalifikacije

Izabranici Veselina Vukovića slavili u hali Skenderija u meču 2. kola kvalifikacija za kontinentalni šampionat

SARAJEVO - Posle velike pobede nad Rusijom u Nišu, podmlađena reprezentacija Srbije napravila je novi podvig. Izabranici Veselina Vukovića slavili su u Skenderiji protiv Bosne i Hercegovine rezultatom 24:21 (8:12), posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Najefikasniji među "Orlovima" bili su Vujin sa 8 i Nenadić sa 6 pogodaka.

Domaći tim je bio daleko bolji u prvih 30 minuta, što je rezultiralo vođstvom 12:8. Međutim, Srbija je fantastično odigrala u drugom poluvremenu, u kome je primila samo devet pogodaka.

Srbija će utakmicu trećeg kola kvalifikacija igrati trećeg aprila sledeće godine u gostima protiv Austrije.

Srbija posle dva kola ima maksimalne dve pobede, Austrija i Rusija po jednu pobedu i poraz, a BiH dva poraza.