Ignjatovićeva šesta u slalomu u Maribelu

FIS

Ignjatovićeva je imala više od sekunde zaostatka u odnosu na Švajcarkinju Mišel Gisin koja je trijumfovala u vremenu od 1:21,97 minuta.

MARIBEL - Srpska skijašica Nevena Ignjatović osvojila je danas šesto mesto na FIS trci u francuskom Maribelu, što joj je najbolji rezultat u sezoni.

Srpska skijašica je na prvom slalomu sezone odustala, u švedskom Vemdalenu bila je 25. u okviru Evropa kupa, a pre dva dana u istom takmičenju u Kurševelu zauzele je 18. mesto.

"U odnosu na Kurševel ovde je bilo dosta rupa na stazi. Druga vožnja mi je ponovo bila bolja od prve, tako da sam veoma zadovoljan ostvarenim rezultatom. U petak vozim ovde još jedan slalom i to će biti prilika da budem još bolja", rekla je Ignjatovićeva.

Mladu Kragujevčanku sutra na istoj stazi očekuje novi slalom, a potom pripreme za ovosezonski debi u Svetskom kupu.

Ona će prvu trku u elitnom takmicenju voziti 29. decembra u austrijskom Zemeringu, a u planu je da ove sezone startuje i na Sljemenu, u Mariboru i Ofteršvangu.