RUKOMET: Orlovi sigurni protiv Rumuna

Pobeda u Balatonfuredu

Srbija je u prijateljskom meču nadigrala "komšije" s 29:23

BEOGRAD - Muška rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u Balatonfuredu selekciji Rumunije rezultatom 29:23 (11:12).Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Ivan Nikčević sa sedam golova, dok je Petar Nenadić ubacio pet. U selekciji Rumunije istakao se Florea sa četiri gola.Izabranici Veselina Vukovića u nedelju će u Vespremu igrati protiv Mađarske.Orlovi su pobedom otvorili pripreme za predstojeće Svetsko prvenstvo u Španiji. Rumuni su bili bolji rival u prvom delu meča, ali je Srbija zaigrala angažovanije u nastavku i zasluženo je stigla do pobede. "Korektno izdanje tima za ovu fazu priprema. Golmani su bili solidni, Nenadić motivisan, krila odlična… A, u početnih 15 minuta se činilo, kao i uvek, da će Rumuni da nas „ubiju” deset razlike. Ipak, kako je vreme odmicalo naš kvalitet je dolazio do izražaja", rekao je direktor reprezentacije Vladica Spasojević.